موسوی:حتما که نباید بیانیه بدهم تا آشوب کنند!

به گزارش شبکه ایران، میرحسین موسوی تلویحا نارضایتی خود از ریزش شدید هوادارانش و پایان آشوب‌های خیابانی را اعلام کرد.

آقای موسوی که از سوی مردم به عنوان یکی از سران فتنه 88 شناخته می‌شود، در جدیدترین سخنان خود ضمن اعتراف به انفعال شدید جریان اغتشاشات که سال گذشته به حمایت از وی پرداختند، خواستار احیای این جریان شده است.

میرحسین موسوی در این اظهارات، اعلام کرده است که مردم نیازی به درخواست او در قالب بیانیه برای حضور در اغتشاشات ندارند و هر زمان که خود تشخیص دهند، به خیابان‌ها خواهند آمد.

البته فعالان سیاسی این اظهارات را در راستای روند سال گذشته آقای موسوی ارزیابی کردند.

او به همراه مهدی کروبی همواره با بیانیه‌های خود مردم را به حضور در خیابان‌ها دعوت می‌کردند و با این حال، این آشوب‌ها را اقداماتی خودجوش می‌نامیدند.

همچنین میرحسین موسوی به همراه آقای کروبی، چند ماه پیش و در سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم، ابتدا از هوادارن خود خواستند تا به احیای آشوب‌های خیابانی بپردازند اما بعد از چند روز و واکنش منفی و سرد جریان ضدانقلاب به آن‌ها، درخواست خود را پس گرفتند.

گفتنی است پس از اقدامات توهین‌آمیز حامیان آقای موسوی و هتک حرمت روز عاشورا، مردم نسبت به این مساله واکنش نشان دادند و در راهپیمایی‌های 9 دی و 22 بهمن، از این افراد که آن‌ها را "سران فتنه" خواندند، ابراز برائت کردند. 

حضور گسترده و ده‌ها میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن به نحوی بود که از سوی کارشناسان مسائل سیاسی به عنوان "دفن تاریخی فتنه" ارزیابی شد؛ مساله‌ای که با پایان یافتن آشوب‌های خیابانی و انفعال جریان فتنه، صحت آن اثبات شد.

/ 0 نظر / 6 بازدید