حکایت مجتهد شدن کروبی+عکس

"سحام نیوز" در مطلبی که جدیدا منتشر کرده، با ارائه تصویر دو نامه از شیخ یوسف صانعی در سال‌های 69 و 77، مدعی شده که آقای کروبی یک مجتهد است.

این مساله درحالی از سوی سایت آقای کروبی مطرح شده که وی سال گذشته در چندین مورد، نشان داد که حتی آشنایی ابتدایی هم به زبان عربی ندارد.

مهدی کروبی عبارت "دول الخلیج العربیه" را به جای "کشورهای عربی خلیج"، "کشورهای خلیج عربی" خوانده بود.

وی همچنین در نامه ای که برای حمایت از آشوبگران روز عاشورا منتشر کرد، قصد داشت برای تحت الشعاع قرار دادن هتاکی ها، به آیه‌ مشهور استرجاع از قرآن کریم تمسک کند، اما با افزودن "ال" به کلمه راجعون دستمایه طنزهای سایت های سرگمی را فراهم آورد.

با توجه به تبلیغات سایت رسمی کروبی درباره مجتهد بودن شیخ اصلاحات که پس از کنار رفتن صانعی از مرجعیت صورت می گیرد، بعید نیست که کروبی در آینده به عنوان مرجع تقلید ایفای نقش کند!

 

گفتنی است چند ماه پیش و به دنبال در خواست مردم و جمعی از اساتید حوزه علمیه قم درباره بررسی صلاحیت شیخ یوسف صانعی، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از برگزاری یک جلسه و طی بیانیه ای اعلام کرد صانعی فاقد ملاک‌های لازم برای تصدّی مرجعیت است.

بزرگترین تشکل روحانی کشور این بیانیه را پس از "تحقیقات به عمل آمده در یک سال گذشته" و "جلسات متعدد" اعضای خود و در پاسخ به درخواست مردم و فضلای حوزه اعلام کرد.

/ 0 نظر / 5 بازدید